Buty halówki czy może outdoor?

Czy halówki to odpowiednie obuwie, które można wykorzystywać po mieście i odwrotnie?

 

Często słyszymy takie pytania i próbujemy sobie na nie odpowiedzieć.

Gdybyśmy przeczytali nawet 100 recenzji, które kategorycznie zabraniają używania butów sportowych tam, gdzie nie mają one zastosowania, to i tak będziemy szukali tej jednej, która na to pozwoli.

Jeśli spojrzymy na to z perspektywy finansowej, to odpowiedzi nie musimy udzielać. Osoby, których nie stać na zakup kilku rodzajów obuwia, nie będą zadawać takich pytań. Natomiast ci, którzy posiadają odpowiednie fundusze po prostu, pójdą do sklepu i kupią obuwie na halę, obuwie na orlika, obuwie do grania na trawie, buty do biegania i buty do normalnego chodzenia, czyli tzw. outdoor.

Na obecną chwilę mamy dostęp do butów z przeznaczeniem dla każdej dyscypliny sportowej.

Oczywiście nic się wielkiego nie stanie, gdy na szybko założymy halówki znajdujące w zasięgu ręki i pójdziemy wyrzucić śmieci przed blok- no, chyba że jest zima i śniegu po pachy.

Zdecydowanie gorzej będzie, gdy w butach "outdoor" zaczniemy grać na hali. Oczywiście dla chcącego nic trudnego, ale osobiście odradzamy tego typu praktyk.

Zapewne wielu z nas często kupuje buty typowo do biegania i wychodzi w nich na miasto. A odwrotnie to już norma- przecież nikt nie zabroni nam biegać w zwykłych butach sportowych, w których chodzimy, na co dzień.

A więc w czy problem?

Problem jest w tym, że po pierwsze, jeśli kupimy sobie buty z przeznaczeniem do gry na parkiecie i będziemy używać ich na co dzień, to mają prawo się szybciej zniszczyć. Producent jasno określa ich przeznaczenie i gdyby przyszło nam do głowy zgłosić reklamację, to możemy się mocno rozczarować.

Po drugie buty z podeszwą kauczukową przeznaczoną na parkiet lub na tworzywo sztuczne, nie ślizgają się, jak również nie zostawiają śladów (NON MARKING) w porównaniu z butami outdoor.

Po trzecie gdy będziemy chcieli grać w innym obuwiu na hali niż w typowych halówkach, to po dłuższym czasie używania nieodpowiednich butów, możemy narazić nasze stawy na problemy, a nawet nabawić się poważnej kontuzji.

Kupując halówki, staramy się zazwyczaj wybierać takie, które są przewiewne z wiadomych przyczyn, lecz kiedy wyjdziemy w nich na dwór w deszczowy dzień to nie tylko, możemy się w nich poślizgnąć, ale również szybko przemoczyć, co nie jest przyjemne.

Podsumowując- Starajmy się stosować buty zgodnie z ich przeznaczeniem, ponieważ nie tylko nie stracimy gwarancji, ale także unikniemy kontuzji i ogólnych problemów zdrowotnych.

Komentarze (0)

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).