Jakie kupić buty do grania w piłkę nożną/ buty dla piłkarza

Jakie kupić buty do grania w piłkę nożną/ buty dla piłkarza

Jakie kupić buty do grania w piłkę/buty dla piłkarza?

Takie pytanie nasuwa się najczęściej wszystkim, którzy grają w piłkę nożną i chcą aby zakup obuwia był optymalny- czyli niska cena, a zarazem wygodne i trwałe buty.

Pierwszą rzeczą jaką musimy wziąć pod uwagę wybierając obuwie, jest wybór nawierzchni po której będziemy się poruszać.

Poniżej przedstawiamy tabelkę, która pomoże Wam w podjęciu pierwszych kroków, aby wybrać odpowiednie obuwie.

 

Oznaczenie

Rodzaj obuwia

Przeznaczenie

Rodzaj nawierzchni

FG
Lanki
Naturalna nawierzchnia trawiasta
Normalna
HG
Lanki
Naturalna nawierzchnia trawiasta
Twarda
SG
Wkręty-Mix
Naturalna nawierzchnia trawiasta
Grząska
AG
Turfy/Lanki
Sztuczna nawierzchnia trawiasta i orlik
Każda nawierzchnia (zmrożona)
TT/TF
Turfy/Lanki
Sztuczna nawierzchnia trawiasta i orlik
Każda nawierzchnia według przeznaczenia
CT/IC/IN
Halówki
Sztuczna nawierzchnia, parkiet
Każda nawierzchnia według przeznaczenia

 

Jeśli wiemy już na jakiej nawierzchni będziemy grać i jakim oznaczeniem musimy się kierować, przechodzimy do kolejnego etapu jakim jest wybór grupy naszych umiejętności.

Obuwie piłkarskie dzielimy na cztery grupy:

- profesjonalne – obuwie spełniające najwyższe  standardy produkcyjne i jakościowe, przeznaczone dla najbardziej wymagających i grających w wyższych ligach piłkarzy,

- półprofesjonalne – tańsza odmiana butów profesjonalnych, wykonana z bardziej ekonomicznych materiałów o trochę niższej jakości,

- półamatorskie – obuwie przeznaczone dla osób grających w piłkę nie więcej jak 2-3 razy w tygodniu. Wykonane ze słabszych materiałów,

- rekreacyjne – obuwie przeznaczone dla typowych amatorów, którzy grają sporadycznie i nie zwracają zbyt często uwagi na jakość wykonania.

Po wybraniu odpowiedniej grupy do jakiej należymy, możemy skupić się na kolejnym etapie jakim jest wybór materiału.

Tutaj mamy podział na 2 gatunki:

Obuwie wykonane z materiałów syntetycznych

Obuwie ze skóry naturalnej

W tej kwestii nie udzielimy konkretnej podpowiedzi, ponieważ zdania są podzielone. Jedni wolą grać w syntetykach, a inni w skórzanych. Aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę jest to, że o buty ze skóry musimy bardziej dbać i poświęcaj im więcej czasu. Pamiętajcie również, że skóra jest bardziej podatna na rozciąganie, dlatego można śmiało wybierać buty mocno dopasowane.

Syntetyk należy do bardziej wytrzymałych i nie wymaga od nas tyle poświęcenia i uwagi. Jest materiałem lżejszym od skóry, co dla wielu jest dużym atutem. Świetnie sprawdza się na stopach wąskich. Skóra za to jest wygodniejsza i oddycha, a gracz posiada w nich lepszą kontrolę piłki- tak mawiają fachowcy.

Kiedy nie wiecie jaki materiał wybrać, proponujemy abyście skupili swoją uwagę bardziej na dopasowaniu obuwia do stopy, ponieważ jest to najważniejsza rzecz jaką musimy wykonać podczas zakupów. Nawet jeśli wybierzecie najlepsze i najdroższe obuwie, a nie będzie ono wygodne, to na boisku zamiast swoją uwagę skupić na grze, będziecie poświęcać butom.

Obuwie w każdej dziedzinie sportowej powinno dobrze przylegać do stopy. Im mniej luźnych miejsc w bucie, tym lepiej - znacznie poprawi to stabilizację, a także zmniejszy ryzyko kontuzji.

Gdy już uda Wam się dopasować odpowiednio buty, możecie skupić się na pozostałych cechach jakie są dostępne w danym modelu.

 

Firmy produkujące obuwie sportowe prześcigają się w innowacjach, dlatego z każdym nowym sezonem możemy oglądać najnowsze kolekcje, których nowinki technologiczne potrafią zakręcić nam nieźle w głowie.

Firmy modyfikują poprzednie kolekcje oraz wymyślają nowsze, aby zachęcić potencjalnego klienta do zakupów.

Piłkarze, którzy cały czas szukają optymalnego obuwia dla siebie, chętnie sięgają po nowości chcąc być jeszcze bardziej skutecznym.

Wśród ostatnich nowości technologicznych możemy wymienić:

- skarpeta  i kołnierz Dynamic Fit – które nie stanowią już tylko wygody i lepszego wizerunku buta, ale ciągle modyfikowane, są ochroną dla kostki i zapobiegają otarciom.

ACG – system zapobiegający zmianom właściwości materiału po zmoknięciu. Znak ten gwarantuje najwyższą jakość wykonania i wytrzymałość oraz wysoki komfort użytkowania.

Anti-Clog – zapobiega zatykaniu się błotem podeszwy 

Netfit – niestandardowy system sznurowania 

Boost - technologia gwarantująca sprężystą amortyzację

Takich nowinek technologicznych przybywa z roku na rok, ale o tym będziemy Was informować w osobnym artykule.

Stosując powyższe rady pozostanie Wam wybrać markę np. (Nike, Adidas, Puma i inne) oraz ewentualnie kolor.

Życzymy udanych zakupów.

Zostaw odpowiedź

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).