Obuwie do siatkowki

Obuwie do siatkowki

Poniżej oferujemy obuwie sportowe do gry w siatkówkę dla mężczyzn, kobiet, młodzieży i dzieci. W naszym sklepie kupisz obuwie do siatkowki najlepszych marek, które dominują na rynku w tej dyscyplinie sportowej. Spośród wyróżnionych są przede wszystkim buty dla siatkarzy Mizuno, oraz buty Asics. 

Showing 1-24 of 66 item(s)

Więcej informacji na temat Obuwie do siatkowki

Obuwie do siatkowki

W tak dynamicznym sporcie, jak siatkówka buty odgrywają istotną rolę. Mogą one zapewnić komfort oraz uchronić przed urazami. Jest to szczególnie ważne podczas wykonywania wyskoków oraz lądowania na parkiecie. W naszym sklepie dostępne są modele najlepszych producentów takich jak m.in. Mizuno i Asics.

Jak wybrać buty do siatkówki?

Buty powinny być dobrze dopasowane do stopy siatkarza. Tylko w ten sposób można zapewnić sobie największą ochronę przed kontuzjami. Tym bardziej że obuwie siatkarskie jest specjalnie wyprofilowane. Dzięki temu sprinty oraz wyskoki nie są dodatkowo odczuwalne dla gracza. W najlepszych modelach, takich jak np. buty siatkarskie Mizuno Cyclone Speed 3 podeszwa ma większą grubość. To ważna cecha, ponieważ pozwala poczuć się bezpieczniej w trakcie szybkich i intuicyjnych odbić pod siatką.

Profesjonalne buty do siatkówki są tak mocno polecane ze względu na amortyzację. Wspomniana podeszwa ma na celu chronić śródstopie przed nienaturalnymi ruchami. Jest to o tyle istotne, że w trakcie tak dynamicznej gry, jak siatkówka nietrudno o urazy.

Buty do siatkówki dla dzieci

Najlepsi producenci oferują także szereg modeli dla najmłodszych. To wynik tego, że siatkówka w Polsce staje się coraz bardziej popularna. Buty do siatki dla juniora charakteryzują się nieco mniejszą wagą. Poza tym mają wszystkie zalety butów dla mężczyzn i kobiet. Wybierając najlepsze buty sportowe dla dziecka warto pamiętać, że by dobierać aktualny rozmiar. Zbyt duże obuwie może sprawić wiele niewygody podczas gry.

Jakie są najlepsze buty siatkarskie?

  • Buty do siatkówki Mizuno – ten japoński producent, który działa w branży sportowej od ponad 100 lat zaopatruje w buty najlepszych siatkarzy na świecie. Nowoczesny wygląd oraz wyprofilowany budowa obuwia to coś, z czego znana jest ta firma.

  • Buty do siatkówki Asics – zarówno profesjonalni, jak i amatorscy siatkarze chwalą buty Asics. Szczególnie znane są modele Asics Sky Elite. Są to buty siatkarskie sięgające za kostki. Daje to graczowi jeszcze większą pewność podczas poruszania się na boisku.

  • Buty do siatkówki Nike – firmy Nike nie trzeba nikomu przedstawiać. Modny krój dostępny w wielu kolorach oraz zastosowanie nowoczesnych technologii – właśnie na to mogą liczyć fani tej marki.

  • Buty do siatkówki Adidas – choć Adidas kojarzony może być z innymi dyscyplinami sportu nie da się ukryć, że potrafi wyprodukować odpowiednie obuwie na halę. Przykładem jest model Adidas CrazyFlight zapewniający wygodę i bezpieczeństwo podczas wybić.

Produkt dodany do porównania.