Obuwie lekkoatletyczne

Obuwie lekkoatletyczne

Poniżej przedstawiamy obuwie lekkoatletyczne przeznaczone do uprawiania lekkoatletyki ze specjalnymi kolcami dla lepszej przyczepności.

Showing 1-16 of 16 item(s)

Więcej informacji na temat Obuwie lekkoatletyczne

Obuwie lekkoatletyczne

Dla osób, które uprawiają lekkoatletykę wybór obuwia ma spore znaczenie. To ono zapewnia komfort oraz może zabezpieczać przez urazami i przeciążeniami. Najczęstsze zastosowanie mają tzw. kolce lekkoatletyczne. Nazwa pochodzi od specyficznej budowy podeszwy. Na jej powierzchni znajduje się wiele kolców, które zapewniają niezawodną przyczepność do nawierzchni. O czym warto wiedzieć decydując się buty do lekkoatletyki?

Jakie buty do lekkoatletyki?

Kolce idealnie sprawdzą się na bieżni. Ich budowa najlepiej pozwoli rozwinąć swoje możliwości podczas treningów i zawodów. Typowe buty do biegania lepiej będą się sprawdzać na miejskich ścieżkach lub w parku.

Najszybciej zauważalną różnicą przez sportowców, którzy biegają w kolcach jest stabilność w trakcie biegu. Ćwiczenie na bieżni jest tak samo komfortowe nawet podczas deszczowej pogody. Modele takie jak np. Adidas Sprintstar dobrze poradzą sobie także na twardych nawierzchniach. Przez zakupem najważniejsze jest odpowiednie dobranie butów do warunków, w których najczęściej się trenuje.

Obuwie lekkoatletyczne stworzone jest zazwyczaj z materiału syntetycznego. Dopasowuje się on do stopy oraz jest przyjemny w dotyku. Ma to duże znaczenie dla wygody. Niektóre z modeli dostępne są w oryginalnej kolorystyce. Jest ona coraz częściej wybierana przez zawodników. Dzięki oryginalnemu i modnemu krojowi łatwo jest się wyróżnić na stadionie lekkoatletycznym.

Najlepsze obuwie lekkoatletyczne

  • Buty lekkoatletyczne Adidas – w naszym sklepie można znaleźć najlepsze obuwie do lekkoatletyki od Adidasa. Niezależnie od poziomu zaawansowania ten znany producent powinien spełnić wszystkie potrzeby profesjonalistów i amatorów.

  • Buty lekkoatletyczne Joma – wybierając produkty hiszpańskiej firmy można cieszyć się sprzętem, który przyda się podczas uprawiania wielu dyscyplin sportowych. W naszej ofercie dostępne jest klasyczne obuwie lekkoatletyczne Joma.

Produkt dodany do porównania.

🏆 PROMOCJA ODZIEŻY SPORTOWEJ JOMA! -50% 🏆

Zobacz więcej