Rękawice bramkarskie

Rękawice bramkarskie

Poniżej prezentujemy rękawice bramkarskie, które są głównym asortymentem w tej grupie towarowej. W Ofercie naszego sklepu znajdziesz najlepiej sprzedawane marki na świecie. Wszystkie rękawice aktualizowane są na bieżąco, dzięki czemu będziesz na czasie z modą i nowościami technologicznymi. Jeśli jesteś początkującym bramkarzem, koniecznie zapoznaj się z małym poradnikiem na końcu tej strony. Opis ten pomoże ci w odpowiednim wyborze, abyś nie popełnił podstawowych błędów podczas zakupów.

Showing 1-24 of 330 item(s)

Więcej informacji na temat Rękawice bramkarskie

Rękawice bramkarskie

Trudno wyobrazić sobie bramkarza bez rękawic. Ich najważniejszym zadaniem jest polepszenie chwytu piłki. Dodatkowo nowoczesne modele chronią palce i zapewniają bezpieczeństwo podczas interwencji.

O czym pamiętać wybierając rękawice bramkarskie?

Na początku warto określić czy rękawice bramkarskie będą służyć podczas treningów, czy meczów. W tym pierwszym przypadku warto postawić na rękawice treningowe. Będą one wspierać codzienny rozwój i wytrzymają przez długi czas. Rękawice bramkarskie meczowe posiadają najgrubszą piankę. Ma ona zapewnić najlepszy chwyt podczas starć z rywalami. Są to zazwyczaj najwyższe dostępne modele u każdego z producentów.

Jakie są rodzaje rękawic bramkarskich?

Profesjonalne rękawice bramkarskie dzielą się na 3 rodzaje. Każdy z nich charakteryzuje się innym stylem szycia. Pierwszy z nich to flat. Jest to świetny wybór dla początkujących golkiperów. Pianka na całej powierzchni jest płasko rozłożona. Są to najczęściej najtańsze rękawice bramkarskie dostępne na rynku.

Drugim z krojów jest roll finger. Charakteryzuje się on większą powierzchnią pianki ze względu na szwy umieszczone na zewnątrz. Rękawice bramkarskie roll finger posiadają anatomiczną budowę, co wpływa na wygodę. Mogą jednak często ulegać zniszczeniom w okolicach palców. Wpływa na to specyficzne umieszczenie szwów.

Najlepsze czucie piłki zapewniają rękawice bramkarskie negative. Szwy są skierowane do wewnątrz. Bramkarze często stosują te modele podczas meczów. Niektórzy producenci oferują jeszcze tzw. rękawice hybrid łącząc zalety flat i roll finger.

Jakie są najpopularniejsze rękawice bramkarskie?

  • 4keepersjest to polska firma, która szybko podbiła rynek rękawic bramkarskich. Klasyczny wygląd oraz wysoka jakość to coś, co odróżnia 4keepers wśród konkurentów. Dodatkowo dostępna jest też seria rękawic bramkarskich dla dzieci.

  • Nike – amerykański producent zachwyca nowoczesnym, niebanalnym wyglądem. Seria Mercurial znana z korków piłkarskich ciągle zyskuje na popularności.

  • Adidas – renomowany producent ma swojej ofercie rękawice bramkarskie, które sprawdzą się podczas meczów i treningów. Szczególnie popularne są te z serii Predator.
  • Select – firma z Danii początkowo dała się poznać jako producent piłek. Dziś jej logo kojarzone może być również z rękawic bramkarskich. Świetny wybór dla amatorskich golkiperów.
  • Puma – ta ceniona marka od dawna jest znana z zaopatrywania włoskich bramkarzy w rękawice. W ofercie można znaleźć modele od treningowych po meczowe.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.