Piłka nożna

 Piłka nożna- kategoria

Piłka nożna to dyscyplina sportowa, która wymaga sporego nakładu finansowego. Revealsport oferuje niskie ceny i atrakcyjne rabaty. Poniżej można zobaczyć artykuły dotyczące tej dyscypliny sportowej. Aby przyspieszyć wyszukiwanie konkretnego artykułu, prosimy przejść do panelu po lewej stronie i wybrać odpowiednią kategorię i artykuł.

Aktywne filtry

Showing 1-12 of 2298 item(s)

Więcej informacji na temat Piłka nożna

Piłka nożna jako dyscyplina sportowa

 

Historia piłki nożnej.

Zabawy ruchowe z piłką sięgają starożytnej Grecji, a pierwsze rozgrywki, które mocno odbiegały od współczesnej gry, odbyły się 1174 r. w Anglii. Nikogo nie dziwiło wtedy, złamanie nogi, ręki, czy nawet utrata wzroku. To, co kopali zwane było pęcherzem świńskim, ale ponoć grało się wtedy różnymi rzeczami np. głową martwego Wikinga. Ze względu na duże oburzenie społeczeństwa rządzący wtedy angielskimi miastami zakazali uprawiania tego sportu.

Piłka nożna odrodziła się ponownie w Anglii w 1486 r. ale na popularności zyskała tak naprawdę dopiero w XIX wieku. W 1825 r. powstała pierwsza szkółka, a pierwsze zasady tej gry ustalono w 1845 r. które ponownie poprawiano w 1848 i 1857, -gdzie piłka nożna stawała się grą, w której zakazano dotykania rękoma.

Ujednolicenie zasad nastąpiło w 1863 r. przez pierwszą powołaną federację piłkarską. Trzy lata później uchwalono zasadę spalonego, a za pięć kolejnych lat, ręce wróciły do łask, ale przywilej ten miał tylko bramkarz. W 1871 r. zorganizowano pierwsze narodowe mistrzostwa Anglii, w której udział wzięło 15 drużyn, a pierwszy mecz międzynarodowy rozegrano rok później pomiędzy Anglią i Szkocją.

Dzięki dużemu zaangażowaniu i wdrażaniu nowych cywilizowanych zasad tej gry piłka nożna zyskiwała na popularności nie tylko w Anglii. Piłkę nożną jako dyscyplinę olimpijską zatwierdzono w 1900 r. W Polsce pierwszy klub piłkarski został założony w 1903 r. który nosił nazwę Czarni Lwów, a rok później założono Międzynarodowy Związek Piłki Nożnej zwanym dzisiaj FIFA, którego reprezentowało siedmiu członków różnych narodowości. Do FIFA dołączyła również Anglia w 1905 r. oraz wiele innych państw między innymi Polska w 1923 r. Pierwsze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbyły się w Urugwaju w 1930 r., a od 1960 r. systematycznie odbywają się takie Mistrzostwa w Europie.

Wraz z postępem zmieniała się również moda w ubiorze piłkarza, a co za tym idzie- mnóstwo możliwości i korzyści finansowych dla rzemieślników i firm. Z biegiem czasu wiele dzisiaj znanych marek tj. Adidas, Nike, Puma i innych podwoiła swoje zyski dzięki dyscyplinie, jaką jest piłka nożna.

W latach sześćdziesiątych w stosunku do dzisiaj nie mieliśmy dużego wyboru dotyczącego np. odzieży dla drużyn czy różnorodnego obuwia piłkarskiego. Dzisiaj możemy wybierać spośród wielu firm, które w swoich ofertach prześcigają się w nowościach dotyczących strojów piłkarskich, ochraniaczy piłkarskich/nagolenników, getrów czy obuwia dla piłkarzy.

Oprócz wymienionych- dzisiejsze drużyny sportowe nie tylko dbają o odpowiedni strój meczowy, ale także o cały wizerunek piłkarski. Mają do dyspozycji odzież sportową tj.

Dresy,

koszulki treningowe,

spodnie i spodenki

odzież termoaktywną i techniczną,

kurtki zimowe i przeciwdeszczowe

znaczniki

czapki

opaski

odzież bramkarską

rękawice bramkarskie, itp.

Aktywne filtry

Filtruj według

Kategorie

Kategorie

Rozmiar

Rozmiar

Kolor

Kolor

Ten produkt znajduje się również w:

Ten produkt znajduje się również w:

Marka

Marka

Kategoria

Kategoria

Dla kogo

Dla kogo

Rozmiar EUR

Rozmiar EUR

Cholewka

Cholewka

Podeszwa zewnętrzna

Podeszwa zewnętrzna

Rodzaj nawierzchni

Rodzaj nawierzchni

Przeznaczenie

Przeznaczenie

Rodzaj piłki

Rodzaj piłki

Rodzaj atestu

Rodzaj atestu

Sposób łączenia paneli

Sposób łączenia paneli

Rozmiar piłki

Rozmiar piłki

Średnica gwintu

Średnica gwintu

Kieszenie

Kieszenie

Rodzaj zapięcia

Rodzaj zapięcia

Fingersave

Fingersave

Wykończenie nogawki

Wykończenie nogawki

Rodzaj kurtki

Rodzaj kurtki

Kolor-wzór

Kolor-wzór

Rękaw

Rękaw

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).