JAKO

Artykuły JAKO

W naszej ofercie hurtowej posiadamy również odzież i sprzęt sportowy niemieckiego producenta JAKO. Marka ta znana jest na całym świecie z doskonałej jakości odpowiadającej najwyższym światowym standardom. Znakomita odzież sportowa uwielbiana jest przez zespoły drużynowe jak i osoby indywidualne dzięki nowoczesnym i funkcjonalnym tkaninom. Najnowsze technologie zastosowane podczas produkcji w firmie JAKO stwarzają barierę ochroną dla sportowca i w zależności od potrzeb odprowadzają wilgoć, izolują, chronią przed zimnem czy wiatrem.

Zapraszamy odbiorców hurtowych do zapoznania się z artykułami na stronie https://sport.distribution.com.pl

Showing 1-24 of 40 item(s)

Więcej informacji na temat JAKO

Jako

to doskonale znana niemiecka marka zajmująca się produkcją odzieży i sprzętu sportowego. Nazwa powstała z pierwszych sylab dwóch rzek Jagst i Kocher przepływających niedaleko miejsca założenia firmy. Założycielem JAKO był w 1989r Rudi Spruegel. Początki nie były łatwe, a pierwsze produkty powstawały w niewielkim garażu w małym miasteczku Stachenhausen. 

Wyprodukowana odzież sportowa trafiała przede wszystkim do lokalnych klubów sportowych. Z upływem czasu zamówień było coraz więcej, dzięki czemu zakład się powiększał. W 1992r. Firmę przeniesiono do sąsiedniego miasteczka Hollenbach, a garaż zamieniono na większy magazyn wraz z pomieszczeniami biurowymi.

Pierwszy medialny sukces marka odniosła w 1997r.  dzięki zwycięstwu regionalnej drużyny ubranej w stroje JAKO. Za sukcesem idą kolejne inwestycje, a w tym wybudowanie nowego szklanego budynku administracyjnego.

10 lat firmy

W dziesiątą rocznicę powstania marki JAKO, firma zadebiutowała w bundeslidze ubierając drużynę  SC Freiburg, a w kolejnych latach zdobywała już klientów w całej Europie. W 2007r. spółka postanowiła powiększyć znacznie swój asortyment o inne dyscypliny sportowe.  Dzięki nowym strojom do biegania poszerzyli kolekcję o modele dla grup biegowych, klubów lekkoatletycznych i sportowców rekreacyjnych.

2009r. to czas, w którym JAKO kładzie nacisk na wizerunek i dużą rozpoznawalność. Wprowadzono stałą barwę, która jak sama nazwa także zainspirowana została rzekami. Niebieski stał się przewodnim kolorem firmy.

Sukcesy międzynarodowe i duża rozpoznawalność marki JAKO

Kolejny sukces- tym razem międzynarodowy, JAKO zdobywa dzięki piłce kobiecej w 2010r. W finale ligi mistrzów  drużyna JAKO Turbine Potsdam pokonuje w rzutach karnych Olympique Lyon.

Kontynuując rozpowszechnianie marki, logo zostało wzbogacone o kolejne cztery elementy, jakimi zostały kropki. Dzięki temu od 2014r. JAKO jest lepiej rozpoznawalne, a odzież oznakowana kropkami nadaje mocno sportowy charakter odzieży produkowanej przez tę markę.

W 2016r. Firma ponownie powiększa swoją siedzibę, a wraz z nią w pełni zautomatyzowaną halę magazynową, w której to zamówienia kompletowane są przez maszyny.

JAKO w lidze mistrzów

W roku 2017 po raz pierwszy podczas zmagań ligi mistrzów kropki polubił zespół Bayern 04 Leverkusen, który wyśmienicie prezentował się na tle innych drużyn.

100000 drużyn w 50 krajach świata gra i ćwiczy w odzieży JAKO

Od roku 2018  JAKO podbija coraz to nowsze regiony świata i sprzedaje swoje produkty już w  50 krajach na całym świecie – szybko i niezawodnie. Ogólnie w JAKO gra ponad 100 000 drużyn. W roku podatkowym 2018  przychód firmy przekroczył 100 mln euro.

Produkt dodany do listy życzeń

Informujemy, iż nasz internetowy sklep sportowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Produkt dodany do porównania.