Piłki do nożnej

Piłki do piłki nożnej

Wybierając piłkę do gry w piłkę nożną, masz do wyboru kilka renomowanych firm. Po lewej stronie w panelu filtrów możesz szybko wybrać piłkę, która Cię interesuje według kilku kategorii. Znajdziesz tu między innymi piłki adidas, nike, puma, zina i inne.

Showing 1-24 of 158 item(s)

Więcej informacji na temat Piłki do nożnej

Piłki do nogi.

To pospolite określenie dla piłek będące przedmiotem do grania w piłkę nożną. Zanim wymyślono zasady gry w piłkę nożną, przedmiot ten wykorzystywano do różnych zabaw już w czasach starożytnych. Wtedy to piłka miała nieco inny wygląd, ale od początku była okrągła. Wykonywano ją z kauczukowych kul, zszywano ze skór lub wykorzystywano pęcherz z wnętrzności zwierząt.

Dzisiaj piłki do nożnej nabrały eleganckiego wyglądu, idealnego okrągłego kształtu, oraz są bardziej wytrzymałe. Najnowsze technologie w produkcji piłek wykorzystują też sensory ruchu, aby idealnie sprecyzować, gdzie piłka upadła. W taki sposób możemy dowiedzieć się, czy piłka przekroczyła linię bramkową. Nowoczesne piłki możemy kopać mocno, daleko i wysoko nie obawiając się uszkodzenia nogi, a po kopnięciu piłka leci tam, gdzie ją chcemy zazwyczaj posłać.

Każda piłka do gry w piłkę nożną musi spełniać wymogi i normy stosowane w tym sporcie m.in. powłokę, wagę, objętość, a także odpowiednią ilość powietrza.

Rodzaje piłek.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje piłek do gry w piłkę nożną. Są to tak zwane piłki meczowe oraz piłki przeznaczone do treningu. Piłki meczowe różnią się od treningowych twardością i ciężkością. Jej konstrukcja pozwala na większą kontrolę lotu oraz mniejsze wnikanie wody do jej wnętrza. Wszystkie oryginalne piłki meczowe posiadają specjalny atest, który gwarantuje jej długą wytrzymałość.

W sprzedaży są również piłki meczowe dla amatorskich drużyn tzw. replikami tych profesjonalnych. Są dużo tańsze dzięki zastosowaniu słabszego materiału.

Piłki treningowe zazwyczaj są lżejsze i delikatniejsze, dzięki czemu wygodniej się nimi przeprowadza treningi. Posiadają one również mniej ścieralną powłokę ze względu na dłuższe ich eksploatowanie

Produkt dodany do listy życzeń

Informujemy, iż nasz internetowy sklep sportowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Produkt dodany do porównania.