Jak rozbić buty piłkarskie?

Jeśli kupione buty piłkarskie wydają się trochę za ciasne, a nie chcesz ich wymieniać, w dodatku jutro masz mecz, to jest kilka sposobów, aby uratować stopy przed odciskami.

Nowe lub zbyt ciasne buty, możesz spróbować rozbić, wykonując kilka prostych kroków:

  1. Załóż dodatkowe skarpety lub grube skarpety: Założenie dodatkowych skarpet lub grubych skarpet może pomóc zmniejszyć nacisk na stopy i pomóc w rozciągnięciu butów.

  2. Rozgrzej buty: Możesz użyć suszarki do włosów, aby delikatnie je rozgrzać. Upewnij się, że nie przegrzewasz butów, ponieważ może to zniszczyć materiał.

  3. Włóż buty do miski z wodą. Wiele osób zanurza buty w misce z mocno ciepłą wodą na około 15-30min. Niektórzy dodatkowo po wyjęciu butów z miski zakładają je na nogi i chodzą w nich przez 30min. Ta metoda polecana jest oczywiście latem.
  4. Włóż kawałki papieru: Wetknij kawałki papieru do butów, aby pomóc w rozciągnięciu materiału. Możesz również użyć specjalnych wkładek do butów.

  5. Chodź w butach: Najlepszym sposobem na rozciągnięcie butów jest noszenie ich przez kilka godzin dziennie. Chodź w nich po domu lub na krótkie spacery, a materiał powinien się rozciągnąć.

  6. Użyj specjalnego sprayu: Istnieją specjalne spraye do butów, które pomagają w rozluźnieniu materiału. Wystarczy spryskać buty i nosić je przez kilka godzin, aby skóra lub materiał się rozluźniły

  7. Użyj młotka gumowego: Możesz również spróbować uderzyć lekko gumowym młotkiem w obszary, które są zbyt ciasne. Jednakże, należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić butów.

Ważne jest, aby pamiętać, że te metody mogą pomóc, ale mogą również uszkodzić buty. Dlatego najlepiej jest skonsultować się z profesjonalistą lub sklepem sportowym, jeśli nadal masz problemy z butami piłkarskimi.

Jeśli powyższe kroki nie pomogą, możesz zawsze skonsultować się z profesjonalnym szewcem, który może pomóc w dostosowaniu butów do Twoich stóp.

Uwagi (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Product added to compare.