Jaki wybrać strój meczowy dla drużyny - rodzaje koszulek meczowych.

 Współcześnie producenci odzieży sportowej nieustannie wprowadzają różne udoskonalenia dla własnych produktów. Szereg nowoczesnych,  a zarazem innowacyjnych rozwiązań technologicznych mają podnosić jakość i funkcjonalność odzieży. Zapotrzebowanie na tkaniny i włókna jest bardzo duże. Szczególnie materiały chłodzące, co obecnie stanowi około 45% produkcji odzieży sportowej. Wartość rynku globalnego w zakresie produkcji odzieży sportowej wycenia się na ponad 1 mld dolarów. W obecnych realiach, w których piłka nożna określana jest sportem światowym, wytwarzanie produktów odzieżowych jak najwyższej jakości, stanowi priorytet dla producentów. Zatem, jakie obecnie koszulki cieszą się największym zainteresowaniem?

Nowoczesna produkcja koszulek sportowych

Najważniejszą kwestią, jaką należy brać pod uwagę, w kontekście wyboru właściwej koszulki jest jej materiał, z którego została ona wykonana. Odzież sportowa, a przede wszystkim koszulki piłkarskie wytwarzane są z wielu różnych materiałów. W sprzedaży występują głównie w formie mieszanek składających się z różnych surowców. Jednak najbardziej powszechnymi materiałami z jakich, wytwarza się odzież sportową na treningi, czy mecze jest bawełna i poliester. Należy wspomnieć także o technologii wykonania z włókien chłodzących, które nadal stanowią nowy produkt w branży tekstylnej. Tego rodzaju tkaniny przede wszystkim oferują wygodną i miękką strukturę na skórze. Taka odzież wykonywana jest z wymieszania włókien syntetycznych i naturalnych. Odpowiednia konstrukcja odzieży ułatwia odprowadzanie potu oraz nie przywiera do ciała. Celem włókien chłodzących jest znaczne obniżenie temperatury powierzchni tkaniny, co pozwala na jej skuteczne schłodzenie, nawet w ciężkich warunkach podczas bardzo wysokich temperatur.

Produkcja odzieży sportowej-rodzaje koszulek meczowych

Wybór właściwej odzieży sportowej na obecnym rynku nie jest prostym zadaniem. Z uwagi na bardzo szeroki wybór asortymentu, często nie wiemy, na jakie produkty się zdecydować. Czy lepszym rozwiązaniem będzie koszulka bawełniana, czy może ta wyprodukowana z materiałów syntetycznych? Należy jednak zaznaczyć, że odzież sportowa w zdecydowanej większości składa się z materiałów syntetycznych. Są one lekkie i bardziej funkcjonalne od odzieży bawełnianej. Odzież sportowa wykonana z materiałów syntetycznych charakteryzuje się także tym, że nie jest droga, a więc jest ogólnodostępna także dla amatorów sportu. Większość firm zajmujących się produkcją odzieży sportowej, takie jak: Jako, Joma, Zina czy Macron w swojej ofercie sprzedażowej przede wszystkim skupiają się na oferowaniu odzieży syntetycznej. Warto wspomnieć również o koszulkach wykonanych w pełnej sublimacji i tych, na które nakładany jest dodatkowy nadruk. Sublimacja to technika, dzięki której możliwe jest przeniesienie nadruku na materiał poliestrowy. Z kolei na przykład druk cyfrowy to obecnie najnowocześniejsza technika znakowania. Sprawdza się doskonale tak samo przy znakowaniu materiałów bawełnianych jak i tych z domieszką poliestru. Różnice pomiędzy obiema metodami to przede wszystkim to, że druk cyfrowy świetnie sprawdzi się na znakowaniu tkanin bawełnianych. Z kolei sublimacja będzie lepszym rozwiązaniem do znakowania materiałów poliestrowych. Jednym z rodzajów wykonania koszulek meczowych jest technologia Dri-FIT. Jej głównym zadaniem jest skuteczne odprowadzanie potu z ciała na zewnątrz. Dzięki temu sportowiec nie odczuwa dyskomfortu związanego na przykład z przyleganiem koszulki do ciała, a cały pot odprowadzany jest po zewnętrznej stronie koszulki. Climalite, to kolejny rodzaj koszulek meczowych, które są bardzo popularne, a zarazem wykorzystywane przez wiele klubów piłkarskich. Wykonanie koszulek dzięki technologii Climalite to bardzo wysoka jakość mieszanki materiałów. Technologia zapewnia skuteczne usuwanie wilgoci, wygodny krój i brak krępowania ruchów. Jeszcze innym rodzajem będzie koszulka wykonana w technologii System M Performance. Zapewnia ona swobodę ruchów i dużą przepuszczalność powietrza. Doskonałą cechą koszulki jest również jej bardzo niska waga. Z kolei materiał jest trwały i odporny na przetarcia.

Technologia ubrań sportowych – dlaczego jest tak ważna?

Nowoczesna odzież sportowa przede wszystkim musi być funkcjonalna i wygodna. Właściwe wykonanie strojów sportowych, w szczególności koszulek ma bardzo istotny wpływ na zapewnienie odpowiedniego poziomu komfortu zawodnikowi w czasie meczu. Ubrania sportowe przede wszystkim muszą posiadać zdolność wchłaniania potu oraz szybkiego wysychania. Coraz częściej wykorzystuje się w ich produkcji materiały oddychające, które bogate są w błonnik, co przyczynia się do jeszcze lepszego wchłaniania. Nowoczesna odzież sportowa posiada także technologię antybakteryjne, które sprawiają uczucie świeżości, nawet przy bardzo wysokich temperaturach. Dzięki temu nawet, w trakcie bardzo intensywnego treningu czy meczów, ciało sportowca chronione jest przed zanieczyszczeniami i bakteriami.

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).