Ochraniacze piłkarskie

 Ochraniacze piłkarskie często są jednym z ostatnich elementów, na które zwraca się uwagę podczas kompletowania sprzętu piłkarskiego. Może się wydawać, że przed dotarciem na wysoki poziom rozgrywek nie są one potrzebne. Grając jednak regularnie w piłkę nożną, warto rozpatrzeć ich zakup, ponieważ nieraz potrafią one ochronić nogi przed licznymi kontuzjami. Przeglądając jednak oferty sklepów, można natknąć się na różne modele. Jak więc wybrać najlepsze dla siebie?

 

Co chronią ochraniacze?

Ochraniacze piłkarskie często nazywane są też nagolennikami. Jak sama nazwa wskazuje, ochraniają one właśnie goleń. Ta część nogi jest zdecydowanie najbardziej podatna na urazy. Dzieje się tak dlatego, że nie jest ona schroniona w bucie i jednocześnie jest wystawiona na wszelkie ataki wślizgiem lub też twarde starcia podczas walki o piłkę. Dodatkowo wybierając odpowiedni model ochraniaczy, można poszerzyć ochronę również o kostki. 

 

Ochraniacze często są polecane przez trenerów również na treningi, gdzie liczba starć jest częstsza niż podczas meczów. Zapisując swoją pociechę na zajęcia, warto rozejrzeć się za ochraniaczami piłkarskimi dla dziecka. Może to uchronić nie tylko przed urazami, ale również przed bolesnymi zderzeniami, które szybko mogą zniechęcić do gry młodego zawodnika.

 

Ochraniacze na piszczel

Jednym z rodzajów nagolenników są takie, które chronią tylko piszczel. Posiadają one pasy zapinane z tyłu na rzepy. Są one wybierane przez tych, dla których najważniejsza jest wygoda. Dzięki zazwyczaj niewielkiemu rozmiarowi podczas gry nie czuje się, że się je posiada. Producenci dbają o to, by były wystarczająco twarde, by ochronić nawet przed mocnym kopnięciem czy energicznym wślizgiem rywala.

 

Ochraniacze piłkarskie na kostkę

Popularnym modelem nagolenników są takie, które posiadają dodatkowy kołnierz zakładany na kostki. Posiada on specjalny pasek, który umieszcza się na spodzie stopy. Dzięki temu cały czas są one odpowiednio dopasowane. Kołnierz w miejscu kostek jest odpowiednio wzmocniony, by nie trzeba było martwić się ryzykiem wystąpienia urazu. Mogą one wydawać się nieco cięższe niż tradycyjne tzw. deski, jednak producenci obecnie wykonują takie modele, które nie przeszkadzają podczas gry.

 

O czym warto pamiętać, kupując ochraniacze piłkarskie?

Wybierając ochraniacze piłkarskie, trzeba odpowiednio dobrać rozmiar. Zbyt długie będą powodować ciągły dyskomfort, a zbyt małe sprawią, że ochrona nie będzie taka jak pożądana. To czy dany model jest dobrym wyborem, można wyczuć już podczas zakładania ochraniaczy. Często pomocna może być również specjalna taśma. Tzw. tape zabezpieczający ma na celu sprawić, że nagolennik lepiej przylega do nogi, przez co nie traci się na dynamice podczas gry. 

 

Ochraniacze piłkarskie występują zawsze z getrami. Jest to niezbędne dla wygody gry. Wyobrażając sobie piłkarza, niemal zawsze ma on ubrane wysoko getry, tak by nagolenniki były bezpiecznie schowane i mogły pełnić swoją funkcję. Warto więc również po przejrzeniu oferty ochraniaczy piłkarskich sprawdzić, które getry będą odpowiednie.

Produkty powiązane

Uwagi (0)

Brak komentarzy w tej chwili
Produkt dodany do porównania.