Najlepsza piłka do siatkówki

Wybór piłki do siatkówki ma spory wpływ na komfort podczas gry. Jako że piłka siatkowa cieszy się sporą popularnością, dużo osób kupuje modele, które niekoniecznie są odpowiednio dobrane. Na szczęście czasami wystarczy zapoznanie się z kilkoma kluczowymi parametrami, które znacznie mogą zwiększyć radość z gry. Na co więc zwrócić uwagę decydując się daną piłkę do siatkówki?

 

Jaki rozmiar powinna mieć piłka do siatkówki?

W sklepach zazwyczaj dostępne są rozmiary 4 oraz 5. To dosyć ogólna informacja, która może niewiele mówić osobie, która kupuje tego typu sprzęt po raz pierwszy. Oficjalna piłka powinna posiadać obwód mierzący 66 centymetrów. Większość producentów podaje te dane, więc nie powinno sprawić problemu ich odnalezienie w sklepach internetowych. Dodatkowo idealna waga piłki do siatkówki to 270 g. Oficjalne mecze rozgrywane są więc modelami o rozmiarze 5. Mniejsze rozmiary mogą okazać się dobrym rozwiązaniem dla dzieci.

 

Z czego składa się piłka?

Na budowę piłki składają się 3 elementy. W jej wnętrzu znajduje się pęcherz zwany również dętką. Ma on na celu nadanie kształtu. Najczęściej używanym materiałem jest butyl. Jest on wytrzymały, dzięki czemu zakupiona piłka długo spełnia swoją rolę. Czasami stosowany jest lateks, jednak w jego przypadku trwałość jest mniejsza. Dodatkowo lateksowy pęcherz nieco krócej utrzymuje odpowiednie ciśnienie.

 

Na dętce znajduje się tzw. wyściółka. Jest ona stworzona najczęściej z bawełny, dzięki czemu jest niezawodna. Ostatnią składową jest osłona. Jest to zewnętrzna część. Od niej bardzo wiele zależy. Dostępne są modele piłek stworzone ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Standardem jest, że na osłonę składa się 18 prostokątnych fragmentów materiału. Zdecydowana większość piłek produkowana jest z włókien syntetycznych. Taki wybór jest też idealny dla osób, które chcą grać w siatkówkę również na zewnątrz. Skóra naturalna szybko chłonie wilgoć, co zdecydowanie wpływa na jakość.

 

Ręczne czy maszynowe szycie?

Niektóre z modeli posiadają adnotację, że zostały uszyte ręcznie. Co to w praktyce oznacza? Producent decydujący się na taki model wytworzenia piłki do siatkówki zdecydowanie zwraca uwagę na jakość każdego egzemplarza. Nieraz wiąże się to również z wyższą ceną. Często warto jest ją ponieść w zamian za produkt, który niezmiennie spełnia swoje oczekiwania podczas każdego meczu i treningu. 

 

Piłki szyte maszynowo nie muszą być gorsze. W przypadku renomowanych marek technika nie musi być najważniejszym czynnikiem świadczącym o tym, że produkt jest wysokojakościowy. Warto samodzielnie sprawdzić, czy dany model jest wykonany starannie. W tym celu wystarczy zweryfikować czy szwy są sprawnie ukryte oraz, czy nie wystają z nich pojedyncze fragmenty nici.

 

Podsumowanie

Jako że piłka to główny element gry w siatkówkę warto zastanowić się nad wyborem, by móc cieszyć się komfortem podczas gry. Najczęściej jednak najlepsze modele oferowane przez znanych producentów są wykonane w taki sposób, by spełniały wszelkie oczekiwania graczy. Pozostaje przejrzeć ofertę i wybrać odpowiedni model dla siebie. Dzięki temu, że przy zakupach przez internet oszczędza się czas i można go przeznaczyć na samą grę.

W sklepie internetowym www.revealsport.pl kupisz najlepiej sprzedające się piłki do siakówki tj. Mikasa i Molten

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).