Sprzęt treningowy i jego wykorzystanie podczas treningu piłkarskiego

Dobrze opracowany trening piłkarski to podstawa skutecznej gry podczas meczów. Odpowiednio dobrane ćwiczenia potrafią sprawić, że forma poszybuje naprawdę wysoko. Zajęcia da się wzbogacić poprzez wdrożenie do nich profesjonalnych przyrządów, które mogą ułatwić wykonywanie kolejnych powtórzeń najważniejszych elementów treningu. Są to np. pachołki, płotki czy mur piłkarski. W jaki sposób można ich użyć i dokładnie, w czym mogą pomóc podczas tradycyjnej jednostki treningowej?

 

Pachołki treningowe

Niezależnie czy mowa jest o indywidualnym treningu piłkarskim, czy zespołowym, pachołki treningowe mogą okazać się bardzo pomocne. Ich rozłożenie na boisku nie powinno sprawić trudności. W ofercie dostępne są najczęściej pachołki w wielu odznaczających się kolorach, dzięki czemu są one doskonale widoczne z daleka. Można również wybierać spośród wysokich oraz nieco niższych, zależnie od rodzaju ćwiczeń, do jakich mają zostać wykorzystane.

 

Typowym zastosowaniem jest położenie pachołków treningowych piłkarskich na miejscu mety podczas biegów interwałowych. Taki rodzaj treningu może przynosić pozytywne rezultaty podczas rozgrywania meczów, gdy często zdarzają się sytuacje, w których należy szybko zerwać się do biegu, po czym nastaje kilka minut spokojniejszego okresu gry. Popularne są również slalomy, które są stosowane, by odpowiednio wyćwiczyć balans ciała, co jest przydatne podczas dryblingu. Bieg pomiędzy pachołkami można również wykonywać z piłką. Może to pomóc w ulepszeniu kontroli nad nią.

 

Płotki treningowe

Płotki treningowe sprawdzają się doskonale podczas niemal każdego przykładowego treningu piłkarskiego. Najczęściej można spotkać się z pojedynczymi egzemplarzami lub zestawem kilku sztuk. Po ich odpowiednim ustawieniu da się wzbogacić trening biegowy o dodatkowe obciążenie, które sprawi, że mocniej zaczną pracować mięśnie czworogłowe ud. Takie akcesorium jest klasycznym wyposażeniem klubów piłkarskich.

 

Nie trzeba długo zastanawiać się jak wykorzystać płotki treningowe piłkarskie. Dobrym zastosowaniem jest ustawienie ich na trasie dłuższego biegu, przez co będą ciekawym urozmaiceniem. Niektórzy z trenerów układają je również jeden po drugim na całym odcinku, tak by intensywnie przebiec dystans, wysoko unosząc nogi.Te zadanie może pozwolić przyzwyczaić się do różnego tempa ruchu podczas spotkań piłkarskich.

 

Mur piłkarski treningowy

Zadaniem każdego trenera jest stworzenie podczas ćwiczeń jak najbliższych warunków do tych, z którymi przychodzi spotkać się na meczu. Doskonale w takich sytuacjach sprawdza się mur piłkarski treningowy, który może imitować sytuację przed wykonaniem rzutu wolnego. Posiada on odpowiedni stojak lub szpikulce, które należy wbić w murawę. Sztuczny mur piłkarski pozwoli świetnie wyćwiczyć schematy podczas stałych fragmentów gry przez dzieci i dorosłych.

 

Profesjonalny trening piłkarski

Dodatkowe akcesoria pozwalają odczuć atmosferę spotkania oraz wyćwiczyć elementy, które tego wymagają. Nie ma znaczenia czy mają być one dodatkiem podczas treningu piłkarskiego dla dzieci, czy profesjonalistów. Nieraz zdarza się, że tego typu sprzęt może pozwolić trenerowi wprowadzić zespół na dotąd nieznany poziom oraz sprawić, że odkryje on nowe pokłady potencjału wśród swoich podopiecznych

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).