Trening piłkarski w domu

Trening piłkarski najczęściej kojarzony jest z odpowiednio przystosowanym boiskiem. To na nim najłatwiej jest stworzyć możliwości rozwoju dla całej grupy. A co, gdy warunki pogodowe i inne niespodziewane sytuacje nie pozwalają na ćwiczenia na zewnątrz? Całkowita rezygnacja z aktywności nigdy nie jest dobrym pomysłem. Okazuje się, że pamiętając o kilku szczegółach, efektywny trening da się przeprowadzić także w domu!

Od czego zacząć trening piłkarski w domu?

Konieczne jest zadbanie o odpowiednią przestrzeń. Tylko w ten sposób poczujesz się pewnie tak samo, jak na boisku. Ze względu na wyższą temperaturę wewnątrz niż na dworze warto wybrać koszulkę piłkarską z przewiewnego materiału. Profesjonalny strój sportowy nawet podczas treningu w mieszkaniu będzie musiał spełniać identyczną funkcję jak na zewnątrz. Dlatego tak istotne jest, by ubrać koszulkę piłkarską, która będzie odprowadzać pot na zewnątrz. Uczucie komfortu podczas treningu jest ważne w każdych warunkach.

Do ćwiczeń w domu należy podejść z tym samym profesjonalizmem jak do tych wykonywanych na boisku. Więc na początku warto zająć się rozgrzewką. Mięśnie i ścięgna dzięki niej będą lepiej zabezpieczone przed urazami. Piłkarska rozgrzewka może składać się np. z truchtu, podskoków. Świetnie sprawdzi się też skip A, B i C. Swoją funkcję spełni też skakanka.

Jak wykonać trening piłkarski w domu?

Trening, który okaże się przydatny piłkarzowi da się wykonać bez żadnych przyrządów. Wykorzystując czas w domu można popracować np. nad siłą. Za pomocą prostych ćwiczeń takich jak pompki, przysiady i brzuszki wzmocnione zostają mięśnie całego ciała. Wpływ tych prostych czynności szybko docenisz po powrocie na boisko. Jeżeli posiadasz hantle to warto je wykorzystać. Trzymanie ich podczas wykroków zwiększy ich wpływ na pracę mięśni nóg, które są tak istotne dla piłkarzy.

Typowo techniczne umiejętności pozwoli rozwinąć proste odbijanie piłki o ścianę. Poprzez to ćwiczenie można popracować nad jej przyjęciem. Po chwili można wprowadzić konieczność zagrania na dwa kontakty lub z pierwszej piłki. Praca nad tymi umiejętnościami będzie procentować w trakcie meczów, gdy presja rywala wymusza szybką reakcję. Jeżeli ilość miejsca na to pozwoli dobrym pomysłem może być zaproszenie do treningu znajomych z drużyny.

Poprawa kontroli nad piłką

Posiadanie małej przestrzeni przeznaczonej do treningu może okazać się zaletą. Dzięki temu da się odwzorować sytuacje meczowe, gdy rywal jest blisko i próbuje zabrać piłkę. Kilkukrotne ćwiczenie polegające na przekładaniu futbolówki pomiędzy nogami pomoże nabrać wprawy. Warto także zastosować prowadzenie piłki za pomocą wewnętrznej części stopy. Jest to umiejętność, którą najlepsi piłkarze doprowadzają do perfekcji.

Dobrą wiadomością jest to, że próbowanie sztuczek piłkarskich nie wymaga sporej przestrzeni. Jedyne co Cię powstrzymuje to własna wyobraźnia. Najpopularniejsze oczywiście jest popularne podbijanie futbolówki, czasami nazywane kapkowaniem. Dla urozmaicenia można wprowadzić wymóg zagrania piłki inną częścią stopy niż proste podbicie.

Comments (0)

No comments at this moment
Produkt dodany do listy życzeń

Informujemy, iż nasz internetowy sklep sportowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

Produkt dodany do porównania.