Piłka adidas Rihla Mistrzostwa Świata Katar 2022

Nowoczesna piłka na mistrzostwa świata Katar 2022

Za każdym razem, gdy Adidas ogłasza wydanie nowego modelu, może pochwalić się nowinkami, które są komentowane przez piłkarzy na całym świecie. Porównując do poprzedniej piłki z mundialu różnica, która rzuca się od razu w oczy, to zaproponowanie większej ilości kolorów. Poprzedniczka, czyli Telstar 18 bazowała na bardzo tradycyjnym, wręcz starodawnym wyglądzie. Było tak, ponieważ niemiecki producent chciał nawiązać do pierwszych mistrzowskich turniejów rozgrywanych prawie 100 lat temu. 

 

W nowej piłce na mundial przewodzi biel, ale dodatkiem jest wiele kolorów. Najczęściej wykorzystywane są te, które znajdują się na fladze Kataru, czyli gospodarza imprezy. Na cały efekt składa się 20 paneli, które mają imitować wygląd wydm piaskowych. Można pochwalić Adidasa, że jak zwykle nawiązuje do miejsca, gdzie rozgrywane będą spotkania. 

 

Piłka Adidas Rihla wzbogacona została o technologię speedshell. Ma ona na celu zwiększenie szybkości lotu. Ma to pomóc graczom oddającym strzał w tym, by futbolówka precyzyjniej docierała do obranego celu. Co ciekawe specjaliści z niemieckiego koncernu już wcześniej próbowali różnego rodzaju rozwiązań, które miały wpłynąć na polepszenie rotacji po uderzeniu. Było tak np. w 2002 i 2010 roku. Wytężona praca przez ostatnie lata na pewno mogła pomóc w stworzeniu piłki, która idealnie będzie nadawać się do obecnego tempa gry.

 

Wiele rodzajów piłki Adidas

Jak zwykle z okazji wypuszczenia nowego produktu można spodziewać się, że w sklepach dostępnych będzie wiele rodzajów. Oczywiście każdy z nich stworzony został odpowiednio do różnych celów. Osoby, które szukają najlepszych wrażeń oraz kolekcjonerzy mogą skłaniać się ku modelowi oznaczonemu jako Pro. Jest to egzemplarz, który idealnie nadaje się do rozgrywania profesjonalnych meczów, do czego z resztą został stworzony. Waga i wielkość są w pełni zgodne z wymaganiami FIFA. 

 

Dostępny jest również model Competition, który zadowoli niemal wszystkich. Pod kątem wyglądu niczym nie różni się od meczowego egzemplarza i doskonale nada się do rozgrywek profesjonalnych jak i amatorskich. Adidas nie zapomniał też o fanach gry na hali. Specjalna, mniejsza piłka w rozmiarze 4 doskonała będzie do meczów i treningów na parkiecie. Dzięki temu, że jej powłoka nie pozwala na tak dynamiczne odbijanie się od twardej nawierzchni, gra na sali będzie naprawdę komfortowa. 

 

Często wybieranym modelem jest piłka treningowa dostępna w rozmiarze 5. Jest to połączenie jakości Adidasa z korzystną ceną. Ciekawym pomysłem jest też wprowadzenie piłek oznaczonych Rihla Club. Cechują się one różnorodnością pod kątem kolorystycznym. Oferta jest naprawdę spora, więc można odnaleźć swoje ulubione połączenie barw. A Ty który model preferujesz?

Uwaga! To jest artykuł niespodzianka. Każdy, kto zakupi min. 3 piłki z serii Rihla wybranego modelu otrzyma rabat w wysokości 20%. Wpisz przy zamówieniu kod "RabatRihla" który dostępny będzie do 15 czerwca 2022r. 

 

Produkt dodany do listy życzeń
Produkt dodany do porównania.

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies, nie zbierając jednocześnie w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).