Dresy sportowe

 Niezależnie od tego, czy trenuje się profesjonalnie, czy amatorsko warto w swojej szafie posiadać dres piłkarski. Odpowiednio dobrany może przez długi czas zapewniać komfort podczas uprawiania sportu. Wybór na rynku jest ogromny, przez co czasem trudno bez fachowej wiedzy stwierdzić, który z modeli będzie najlepszy. Pora więc przyjrzeć się wszystkim cechom i zaletom, które powinien posiadać dobre dresy sportowe.

Jaki dres jest najwygodniejszy?

Na początku należy zastanowić się nad krojem. Bardzo popularna jest górna część dresu rozpinana na zamek przez całą jej długość. Dzięki temu dosłownie każdy piłkarz będzie mógł dostosować strój do własnej wygody. Suwak będzie też istotny w trakcie długiego treningu, gdy zmienia się temperatura na zewnątrz, ale i również temperatura ciała. Łatwe rozpinanie pozwoli uniknąć przegrzania.

W ofercie producentów dostępne są też modele, które posiadają zamek jedynie u samej góry dresu. Będzie to świetne rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za zapięciem idącym przez całe ubranie.

Z czego wykonywane są dresy?

Jak zwykle w przypadku stroju sportowego duże znaczenie ma materiał. W produkcji tego asortymentu stosuje się specjalne tkaniny, które pozwolą na treningi nawet w ekstremalnych warunkach. Najczęściej jest to poliester wysokiej jakości, który idealnie sprawdza się w przypadku odzieży sportowej. Jest on bezpieczny i przyjemny dla skóry oraz odpowiednio wytrzymały. Zaletą również jest to, że poliester świetnie dostosowuje się do ciała, dzięki czemu, nawet podczas sprintu sportowiec nie musi martwić się odpowiednim dopasowaniem ubioru do ciała w trakcie wykonywania dynamicznych ruchów.

Dodatkowo producenci lubią korzystać z poliestru, ponieważ łatwo jest do niego dodać technologiczne wstawki. Mają one np. na celu odprowadzenie wilgoci. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą korzystać z jednego modelu przez cały sezon. Dres nie będzie wchłaniał wody z zewnątrz podczas jesieni oraz zimy, a także odprowadzi pot latem.

Spodnie dresowe w zestawie

Podczas zakupu dresu nie można zapominać o spodniach. Będą one doskonałe na treningi, gdzie częściej niż podczas meczów zdarzają się upadki. Dzięki materiałowi chronione są kolana, które bywają podatne na urazy. Decydując się na konkretny model, warto sprawdzić, czy spodnie są luźne, czy przylegające do ciała. Dodatkowo niektóre z nich posiadają ściągacz na końcu nogawki. Ma on na celu sprawić, by spodnie nie nachodziły na but. Jest to niezwykle ważne podczas oddawania strzałów.

Dres piłkarski dla dziecka

Wybierając dres sportowy dla juniora, trzeba pamiętać, by wybrać odpowiedni rozmiar. Wielu rodziców kupuje ubranie z myślą o przyszłości, co jest błędem. Za duży dres będzie niewygodny i może sprawiać sporo trudności podczas gry. Spore znaczenie dla młodych piłkarzy ma styl. Nastolatkowie najczęściej cechują się większą odwagą, dlatego producenci oferują nieraz zestawy z dodatkiem koloru pomarańczowego, jaskrawego zielonego czy żółtego. Odpowiednio wybrany dres może służyć dziecku również podczas uprawiania innych dyscyplin sportowych i nie tylko.

Produkty powiązane

Uwagi (0)

Brak komentarzy w tej chwili